1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota GR Yaris nadal dostępna w sprzedaży. Większość klientów wybiera hot-hatcha z nową skrzynią automatyczną GAZOO Racing Direct
15 kwietnia 2024

Toyota GR Yaris z nową, najchętniej wybieraną skrzynią automatyczną GAZOO Racing Direct wciąż w sprzedaży

Nowa Toyota GR Yaris z mocniejszym silnikiem 280 KM, napędem na cztery koła GR-FOUR oraz ulepszonym zawieszeniem jest cały czas dostępna od 214 900 zł. Największym zainteresowaniem cieszy się hot-hatch w wersji z nową 8-biegową skrzynią automatyczną GAZOO Racing Direct.

Toyota GR Yaris szybko zdobyła miano kultowego hot-hatcha i jest postrzegana przez klientów jako jeden z najlepszych modeli sportowych w historii marki. Pojazd został stworzony przez zespół inżynierów z TOYOTA GAZOO Racing, którzy współpracowali z doświadczonymi kierowcami rajdowymi i wyścigowymi Toyoty podczas procesu projektowania i testowania. W efekcie powstało niezrównane auto o sportowym charakterze.

W roku 2024 pojawiła się nowa wersja tego pojazdu wyposażona w trzycylindrowy silnik 1.6 z turbodoładowaniem (o mocy 280 KM i momencie obrotowym 390 Nm), napęd 4x4 GR-FOUR oraz system dyferencjałów Torsen LSD na obu osiach. Ponadto auto posiada dodatkową chłodnicę, intercooler z systemem natrysku wody oraz przeprojektowany wlot powietrza. Samochód można nabyć z 6-biegową manualną skrzynią biegów lub nową, 8-biegową skrzynią automatyczną GAZOO Racing Direct cechującą się niezwykle szybkimi zmianami przełożeń.

Do sportowego DNA nowego GR Yarisa nawiązuje także zmienione wnętrze auta, 18" felgi aluminiowe, sportowe fotele GR, kompozytowy dach z włóknem węglowym (CFRP), aluminiowe nakładki na pedały i progi, drzwi bez ramek oraz czerwone zaciski hamulców.

GR Yaris z automatem wybierany przez 70% klientów

Toyotę GR Yaris cały czas można zamawiać u dilerów, jednak liczba dostępnych egzemplarzy jest ograniczona. Za sportowego hot-hatcha z manualną skrzynią biegów trzeba zapłacić 214 900 zł, a wersja z automatyczną skrzynią GAZOO Racing Direct kosztuje od 225 900 zł i właśnie ten ostatni wariant jest najczęściej zamawiany przez klientów. Dotychczas aż 70% zamówień dotyczyło GR Yarisa z najnowszym automatem o bardzo szybkich zmianach przełożeń. Z kolei aż 57% zamawiających zdecydowało się także na nowy lakier Precius Metal.

Dynamic to jedyna wersja wyposażenia nowej Toyoty GR Yaris, jednak klienci mogą również dokupić pakiet VIP (dostępny za dodatkowe 16 tys. zł). Taka konfiguracja została wybrana przez 79% klientów. Samochód w tej opcji wyposażony jest w automatyczną dwustrefową klimatyzację, kamerę cofania, inteligentny kluczyk, cyfrowe zegary o przekątnej 12,3", system multimedialny Toyota Smart Connect z 8" ekranem dotykowym, nawigacją Connected z trybem offline oraz 4-letnim pakietem transmisji danych. Pakiet VIP z kolei obejmuje także 18" kute felgi aluminiowe, system Premium Audio JBL z 8 głośnikami, podgrzewane fotele i kierownicę, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), asystenta bezpiecznego wysiadania z pojazdu (SEA) oraz system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA).