1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota Aygo X w limitowanej edycji UNDERCOVER
09-03-2023

Limitowana edycja Aygo X UNDERCOVER w cenie od 87 900 zł

Na stronie Toyoty ruszyły rezerwacje online
Na stronie Toyoty można już rezerwować online Aygo X w nowej limitowanej edycji UNDERCOVER. Wersja ta kosztuje od 87 900 zł i została stworzona wspólnie z Junem Takahashim – ikoną japońskiej mody ulicznej. Sprzedaż Toyoty Aygo X UNDERCOVER rozpocznie się w kwietniu 2023 roku. 
  • Aygo X UNDERCOVER to limitowana edycja miejskiego crossovera Toyoty stworzona we współpracy z Junem Takahashim, japońskim projektantem i właścicielem marki UNDERCOVER. Po raz pierwszy samochód został zaprezentowany 1 marca 2023 roku podczas Tygodnia Mody w Paryżu.

    Toyota Aygo X w wersji UNDERCOVER zostanie wyprodukowane w limitowanej serii 5000 egz., które trafią do europejskich kierowców. Rezerwacje na nowe auto można składać od 1 marca na stronie toyota.pl. Sprzedaż rozpocznie się 3 kwietnia. Klienci, którzy zarezerwują auto online, będą mogli je zakupić w pierwszej kolejności.

Za Aygo X UNDERCOVER z silnikiem 1.0 VVT-i 72 KM Start&Stop i 5-biegową skrzynią manualną trzeba będzie zapłacić od 87 900 zł, zaś z przekładnią Multidrive S – od 92 900 zł. Samochód otrzymał najwyższy poziom wyposażenia, oferowany dla Aygo X, który opcjonalnie można uzupełnić o pakiet Premium Audio JBL w cenie 2000 zł.

Miejska Toyota w stylu UNDERCOVER

  • Co wyróżnia limitowaną edycję UNDERCOVER? Auto w tej wersji otrzymało unikalną kolorystykę opartą na specjalnie opracowanych odcieniach oraz elementy stylistyczne związane z marką UNDERCOVER Jun Takahashi. 

    Uwagę zwraca dwukolorowe nadwozie, w którym doskonale współgrają ze sobą szare lakiery Celestite Grey i Ash Grey, a także kontrastujące z nimi akcenty w odcieniu Coral Red. Kolor ten pojawia się na listwach bocznych oraz na listwie tylnej i na przednim zderzaku, a także na 18" aluminiowych felgach w kolorze fortepianowej czerni. Boki dachu zdobią zaprojektowane przez UNDERCOVER naklejki z hasłem CHAOS / BALANCE.

We wnętrzu również znajdziemy przemyślane detale w kolorze Coral Red – na kierownicy, panelu wokół dźwigni zmiany biegów i wokół ekranu dotykowego. Na dywanikach umieszczony został emblemat specjalnej wersji „Aygo X Undercover”, podobnie jak i na oparciach foteli czy klapie bagażnika. 

Fotele wykończone zostały tapicerką materiałową w kolorze Bordeaux z elementami skóry.

Jun Takahashi i marka UNDERCOVER

Jun Takahashi to kultowa postać japońskiej mody w stylu streetwear. Założyciel i główny projektant marki UNDERCOVER inspiruje się kulturą uliczną i stylem punk, jednocześnie silnie wpływając na ich ewolucję. Współpracuje m.in. z Nike, Uniqlo, Supreme, Converse czy Dr.Martens.