Duże wyróżnienie dla nowego salonu Toyoty i Lexusa w Krakowie

Nagroda I stopnia w konkursie Budowa Roku 2020

2021-10-08

Nowy salon Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska zdobył nagrodę I stopnia w konkursie Budowa Roku 2020. Eksperci Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa docenili, że inwestycja ta wykonana została z zachowaniem najwyższych standardów technicznych i jakościowych. Zastosowano tu wiele ekologicznych rozwiązań, jak np. zielony dach.

Budowa Roku to ogólnopolski konkurs organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. W tym roku zdobywcą nagrody I stopnia w konkursie został nowy salon Toyoty i Lexusa przy ul. Zakopiańskiej 68 w Krakowie – niezwykle nowoczesny, ekologiczny budynek z luksusowym wyposażeniem. Jest to doskonałe zwieńczenie 2-letniej wytężonej pracy ok. 750 osób.

Wyróżniony salon Toyoty i Lexusa jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie. Na klientów czeka tu szeroki zakres usług i obsługa zgodna z japońską kulturą gościnności Omotenashi. Od momentu jego otwarcia udział Toyoty na rynku motoryzacyjnym w Krakowie wzrósł z 9% do 12%.

Koncepcja architektoniczna nowego salonu przy Zakopiańskiej jest dziełem Adama Machnowskiego z pracowni MCA Machnowski, Caban Architekci s.c. w Warszawie. Głównymi projektantami są architekt Grzegorz Gaj i odpowiadający za projekt konstrukcji Paweł Byrski. W budynku zastosowano wiele ekologicznych rozwiązań, takich jak zielony dach o powierzchni 1650 m2 czy oświetlenie LED.

Budynek ma cztery kondygnacje nadziemne oraz dwie podziemne, a jego powierzchnia użytkowa sięga 13 500 m2. Może tu zaparkować 360 pojazdów. Na dwóch poziomach salonu zlokalizowano ekspozycję 50 nowych aut Toyoty i Lexusa, a na przykrytym parkingu na drugiej kondygnacji – 80 aut używanych. Ponadto na specjalnej rampie wyeksponowano klasyczne modele Toyoty i Lexusa. W podziemiach znajduje się parking dla klientów na 77 aut.

W obiekcie funkcjonuje także serwis mechaniczny z 18 podnośnikami, magazyn na 6500 opon, a także studio autodetailingu Romanowski Detailing & Car Spa, w którym właściciele samochodów wszystkich marek mogą skorzystać z profesjonalnej, wieloetapowej pielęgnacji pojazdu.

Stacja dilerska Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska to drugi salon Lexusa w Krakowie, należący do sieci Toyota & Lexus Romanowski. Pierwszy znajduje się przy al. Pokoju 63A. Toyota & Lexus Romanowski jest autoryzowanym dilerem od 27 lat i prowadzi także salony w Radomiu i Kielcach.

Dowiedz się więcej

Nowy Hilux w Rajdzie Dakar 2022 Nowy Hilux w Rajdzie Dakar 2022 Poznaj szczegóły Toyota Startup Accelerator Toyota Startup Accelerator Sprawdź, kto został finalistą Podróż po Europie wodorową Toyotą Mirai Podróż po Europie wodorową Toyotą Mirai Arkady Fiedler – PoDrodze Yaris będzie produkowany w Czechach Yaris będzie produkowany w Czechach Nowa linia produkcyjna w Kolinie Nowa Toyota Aygo X Nowa Toyota Aygo X Nowoczesny i stylowy crossover do miasta Udział Toyoty w polskim rynku wzrósł do 16,4% Udział Toyoty w polskim rynku wzrósł do 16,4% Dowiedz się więcej Toyota największą firmą motoryzacyjną Toyota największą firmą motoryzacyjną Ranking Fortune Global 500 Debiutuje Toyota PROACE Electric Debiutuje Toyota PROACE Electric Nowy elektryczny samochód dostawczy Ranking Best Global Brands 2021 Ranking Best Global Brands 2021 Sprawdź pozycję Toyoty Pełna dostępność nowych aut Toyoty Pełna dostępność nowych aut Toyoty Fabryki wracają do pełnej wydajności Toyota przejmuje start-up Renovo Motors Toyota przejmuje start-up Renovo Motors Dowiedz się więcej Wzrost sprzedaży pojazdów Toyoty Wzrost sprzedaży pojazdów Toyoty Dane z trzech kwartałów 2021 roku